نکات مهم در خرید جهیزیه

خانواده های عروس و داماد برای کمک به زوجین در شروع زندگی آنها، کارهای زیادی را می­توانند انجام دهند. یکی از مهمترین کمک هایی که خانواده عروس به دختر و داماد خود میکنند، جهیزیه است. انتخاب و خرید جهیزیه از کارهای پرهزینه هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ زمانی است. بنابراین نیاز است تا خانواده عروس اطلاعات کاملی در مورد خرید جهیزیه را داشته باشند. در این مقاله از تالاروس، راهنمای خرید جهیزیه را آماده کرده ایم.

مهمترین نکته در خرید جهیزیه، تعیین بودجه است. این پول و بودجه شما است که حرف اول را در مارک و کیفیت جهیزیه شما می­زند. اما دیده شده است که خانواده هایی علی رغم این که پول زیادی را برای جهیزیه پرداخته اند، اما باز هم از کیفیت اجناس خریداری شده راضی نبوده اند.

اولین قدمی که برای خرید مطمئن می­توانید انجام دهید، پرس و جو است. بیشتر ما دوستانی داریم که هر از چندگاهی وسایل منزل خود را عوض می­کنند و با محصولات به روز و ویژگی های آنها آشنا هستند. بنابراین، می­توانید از دوستان و آشنایان خود در مورد اجناس مورد نظر خود پرس و جو کنید.

گزینه بهتر از دوستان و آشنایان، نو عروس و داماد هایی هستند که به تازگی جهیزیه خود را خریده اند. می­توانید با صحبت با آنها وسایلی که ضروری تر هستند را انتخاب کنید.

هیچ کس نمی­گوید دوغ من ترش است! بنابراین، فقط به تبلیغات و صحبت های فروشندگان اکتفا نکنید. بعضی از رفتارهای فروشندگان جنله بازاریابی دارد و از ترفند های کار و حرفه آنها است. بنابراین، خیلی درگیر صحبت های آنها نشوید و سعی کنید خودتان نیز تحقیق کنید و هیچ حرفی را به سادگی قبول نکنید. برای تحقیق در مورد ویژگی های یک محصول می­توانید از اینترنت استفاده کنید. بررسی کنید که بهترین مارک هر محصول کدام است و آن را با بودجه خود بسنجید و مورد مناسب را انتخاب کنید.

قرار نیست که همین فردا سر خانه و زندگی خود بروید. بنابراین، اگر فکر میکنید که تا زمانی که به منزل خود می­روید، امکان دارد مدل ­های جدیدتری وارد بازار شوند، صبر کنید و در خرید جهیزیه عجله نکنید. قطعا در این مورد باید به بودجه مورد نظرتان هم توجه کنید. چرا که امکان دارد مدل جدیدتر برای شما بسیار گران تر باشد و امکان خرید آن را نداشته باشید.

چشم و همچشمی ها را می­توان سمی در خرید جهیزیه دانست. چشم و هم چشمی در بسیاری از مواقع باعث می­شود تا وسایلی برای جهیزیه خریداری شوند که هرگز در زندگی استفاده نمی­شوند. بنابراین، بودجه و هزینه اضافی برای خرید وسایلی صرف می­شود که کاربرد آنچنانی ندارند. پس قرار نیست همه وسایلی که آشنایان شما برای جهیزیه خود خریده اند را شما هم بخرید.

نکته مهمی که باید در خرید جهیزیه به آن توجه شود، نوع، کیفیت و متراژ خانه عروس و داماد است. به عنوان مثال، یک خانه چهل متری نیاز به مبل های آنچنانی ندارد و استفاده از مبل در این خانه توجیه ندارد. بنابراین، قبل از خرید جهیزیه به منزل عروس و داماد سر بزنید و وسایلی که مناسب آنجا هستند را خریداری کنید.

امیدواریم با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله، جهیزیه مناسبی را خریداری کنید.

 

تعداد بازدید: 7408
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.