قول و قرارهای مهم قبل از ازدواج

ازدواج مهمترین عهدی است که هر فرد در زندگی خود می­بندد و قول می­دهد تا در تمام خوشی ها، غم ها، سختی ها و آسانی های زندگی در کنار یار و همسر خود باشد. متاسفانه در دنیای امروزی، در اکثر موارد دختر و پسر از چیزی که در انتظار آن هاست خبر ندارند و با چشمان بسته به سمت زندگی مشترک می­روند و عشق را برای زندگی مشترک کافی می­دانند. صرف دوست داشتن یک نفر نمی­تواند برای شروع یک زندگی کافی باشد. باید تعهدهایی نیز از سمت دو طرف داده شود و زوجین خود را ملزم به اجرای تعهدهای خود بدانند. در ادامه تعهدهایی که شما باید به همسرتان بدهید را پیشنهاد داده ایم. با تالاروس همراه باشید.

زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد. هردو طرف باید متعهد شوند و قول بدهند که در شرایط سخت و دشوار پشت یکدیگر را خالی نخواهند کرد. بدیهی است که خوش گذرانی های به اصلاح لاکچری را همه ما دوست داریم و ترجیح می­دهیم در این شرایط کنار همسرمان باشیم. اما این همه زندگی نیست و باید در شرایط سخت تر نیز در کنار همسر خود باشیم. کسی که در هوای خوب بهاری با شما در خیابان قدم می­زند باید در هوای طوفانی زندگی هم شما را همراهی کند و شما را به حال خود رها نکند. فراموش نکنید که تعهدی که شما می­دهید تا پایان عمر است نه تا زمانی که از طرف مقابلتان خسته نشده اید. به عنوان مثال، اگر همسر شما با یک بیماری سخت دست و پنجه نرم کرد، شما طبق تعهدتان باید عمل کنید و همراه او باشید.

بدیهی است که هر فرد در زندگی خود برای رسیدن به موفقیت و افزایش اعتبار خود تلاش کند. این موفقیت از دید هر فرد می­تواند متفاوت باشد. یک نفر اعتبار اجتماعی را موفقیت خود می­داند و یک نفر پول و ثروت را. این تفاوت در دیدگاه افراد است و کاری به آنها نداریم. اما، باید در مسیر تلاش برای رسیدن به اهداف و موفقیت ها یتان، مراقب باشید تا ارتباط شما با همسرتان کمرنگ نشود. این را همیشه در ذهن خود یادآوری کنید که شما قبل ازاینکه یک دکتر، معلم، مدیر شرکت و ... باشید، فردی عاشق هستید. بنابراین، متعهد شوید و قول بدهید که اولویت های زندگی را به خوبی میشناسید و نمی­گذارید آنها به رابطه شما با همسرتان آسیب بزنند.

حفظ شخصیت و هویت، از مهمترین نکات اخلاقی هر فرد در زندگی مشترک است. هر دو طرف باید متعهد شوند که با شروع زندگی، اخلاق و شخصیت آنها تغییر زیادی نخواهد کرد. منظور ما تغییرات منفی است و تغییرات مثبت در جهت رشد و تعالی، تغییری پسندیده است.

همه ما زیبایی را دوست داریم و این در فطرت ما انسان ها است. این کاملا منطقی است زیبایی کسی که می­خواهید با او زندگی کنید را دوست داشته باشید. اما زیبایی او نمی­تواند تنها چیزی باشد که شما از خصوصیات او دوست دارید. بنابراین، باید متعهد شوید که همسرتان را تنها به خاطر زیبایی او دوست ندارید و خصوصیات دیگر او نیز برای شما جذاب است. این توصیه بیشتر کارشناسان است و تقریبا همه آنها متفق القول هستند که نباید تنها زیبایی را معیار انتخاب همسر (مخصوصا زیبایی خانم) قرار داد. اروین دییالوم در یکی از نوشته هایش می­گوید:

فقط زیبایی کافی نیست

در برابر هر زن زیبا، مرد بدبختی هم هست که از بودن با او خسته شده است

زیبایی یکی از ملزومات عاشق شدن در ذهن تمام مردان است

اما زنی که تنها زیبا است و از داشتن قدرت درک عاجز است، به زودی برای مردش به یکی از وسایل گوشه و کنار منزل می­شود

عادی و گاهی هم کسالت بار ...

 

 

تعداد بازدید: 6620
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.