افزایش تفاهم در زندگی مشترک

تفاهم، واژه ای که حتما شما بارها در مورد  زندگی خودتان و بقیه به کار برده و پایه و اساس زندگی مشترک را به آن ربط داده اید. 

هیچ دو آدمی در جهان کاملا شبیه یکدیگر نیستند و هیچوقت تفاهم صد در صدی وجود ندارد. اما می توان با استفاده از روش هایی، تفاهم در زندگی مشترک را افزایش داد. در این مقاله از تالاروس ما به دنبال معرفی و شناخت این روش ها هستیم.

از خودمان شروع کنیم

زمانی که مشکلات پا به زندگی مشترک می گذارند، بیشتر زوجها و مخصوصا زوجهای جوان منتظر تغییر رفتار طرف مقابل خود هستند. این انتظار در بیشتر مواقع انتظار بیجایی است. با به این نکته توجه داشته باشیم که حتی تغییر خیلی کوچک در نحوه برخورد خودمان می تواند تاثیر خیلی زیادی در روابط زناشویی ایجاد کند و تفاهم را افزایش دهد. در این شرایط، بهتر است از خشونت و داد و بیداد دوری و با مهربانی و محبت آمیز با طرف مقابل خود صحبت کنید.

نحوه برخورد با مشکل

اصولا خود مشکل یک طرف قضیه است و نحوه برخورد با آن طرف دیگر آن است. برای رسیدن به نحوه برخورد مناسب با مشکلات در زندگی مشترک باید شنونده خوبی باشید. پای صحبت­های یکدیگر بنشینید و به صحبتهای هم گوش بدهید و با نحوه برخورد با مشکل را با مشورت یکدیگر پیدا کنید.

چهار اصل مهم برای رسیدن به تفاهم

نکته ­های زیادی برای رسیدن به تفاهم در زندگی مشترک وجود دارد که در اینجا تنها به چهار نکته اشاره شده است.

  1. طرف مقابلتان را همانطور که هست بپذیرید و در پی تغییر آن نباشید
  2. احساسات طرف مقابل خود را درک کنید
  3. صداقت و راستگویی را جزئی مهم در زندگی مشترک خود قرار دهید
  4. به یکدیگر اعتماد داشته باشید

نکته اول مهمترین نکته ای است که باید آن را همواره رعایت کنید. در زندگی مشترک نباید دنبال تغییر طرف مقابلتان باشد. رفتار و خصوصیات طرف مقابلتان قرار نیست درست همان چیزی باشد که شما می خواهید. هر فرد برای ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی خاص خود را دارد و نباید طرف مقابل در پی تغییر این خصوصیات باشد.

تعداد بازدید: 6480
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.