مشکلات مالی در زندگی مشترک

مشکلات مالی همواره یکی از دغدغه­ های زندگی، به خصوص در میان زوج­ های جوان، است. این خاصیت زندگی است و زندگی ترکیبی از خوشی ها، امیدها، ناامیدی ها، دلواپسی­ها و دغدغه ­های متفاوت است.

شناخت راه برخورد با مشکلات و جلوگیری از بروز مشکلات بدتر، می تواند تاثیر زیادی در مقابله با مشکلات مالی داشته باشد.

اگر شما هم جزو زوج­های جوانی هستید که با مشکلات مالی موجه هستید، راهکارهای زیر را امتحان کنید.

سوالهایتان را بنویسید و راه حل بدهید

نوشتن سوالها و راه حلها روی کاغذ به جای حفظ آنها در ذهن می تواند بسیار موثر باشد. ابتدا به مشکلاتی مالی ای که با آنها روبرو هستید فکر کنید. حتما سوالهایی برای شما پیش خواهد آمد که مهمترین آنها این سوال است که: الان بهترین مسیر چیست؟ بهترین انتخاب کدام است؟ و ...

بهتر است پس از آن با همسر خود مشورت کنید و مسیر مناسبی را برای ادامه زندگی مشخص کنید. در نظر داشته باشید که این مسیر باید به توافق طرفین برسد و قرار نیست که یک نفر به تنهایی مسیر را ادامه دهد.

احساسات و هیجانات خود را کنترل کنید

هستند آدمهایی که احساسات و هیجاناتشان بر آنها غلبه می کند و این امر باعث می شود تا نتوانند موقعیتی که در آن قرار دارند را تحلیل کنند و پاسخ مناسب را به آن بدهند. حتما در این مواقع شما با احساساتی مثل سرخوردگی مواجه خواهید شد. اگر تسلط کافی بر احساسات خود نداشته باشید، این احساسات رابطه بین شما و همسرتان را خراب خواهد کرد. بنابراین سعی کنید که در این مواقع احساسات خود را کنترل کنید.

دنبال مقصر نگردید

با اینکه وضعیت شما نگران کننده و ناخوشایند است اما الان زمان و موقعیت خوبی برای پیدا کردن مقصر نیست. انجام این کار احتمالا به خشونت بیانجامد و می تواند رفتار اطرافیانتان را نسبت به شما تغییر دهد. حتما در آینده فرصت مناسبی برای اینکار وجود خواهد داشت. پس صبر داشته باشید و تمام فکر خود را  بر روی حل مشکل متمرکز کنید.

کمک گرفتن بد نیست

غرور هم می تواند چیز خوبی باشد و هم می تواند زندگی آدم را از هم بپاشد. در این مواقع اگر از دوستان و آشنایتان کسی قصد کمک کردن داشت، سعی کنید کمک آنها را پذیرا باشید و سعی نکنید غرورتان مانع این کار شود. حتما در آینده فرصت پیش می آید که این کار آنها را جبران کنید.

تعداد بازدید: 6702
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.