دغدغه های مهم ازدواج و راه حل آنها

تشکیل زندگی مشترک و ازدواج برای مجردها می­تواند شیرین­ترین انتظاری باشد که در طول زندگی خود تجربه می­کنند. اما این شیرینی در زمانی که قرار است تصمیم نهاییتان را برای ازدواج بگیرید تا حدی جایش را با نگرانی عوض می کند. 

در این مسیر ممکن است ناامیدی به سراغ شما بیاید و روز به روز دغدغه هایتان بیشتر شود. بهتر است از همین الان این دغدغه ها را بشناسید و راه های عبور از آنها را در ذهن داشته باشید.

اولین دغدغه را میتوان ورود به فضایی جدید با تفکرات و برخورهای متفاوت و مختلف دانست. این مهم می­تواند شما را دچار مشکلاتی کند که تا حالا با آنها دست و پنجه نرم نکرده اید. هماهنگی های میان دو خانواده با انتظارهای مختلف می تواند بسیار نفسگیر و مشکل ساز باشد.

برای حل این دغدغه بهتر است تا قبل از اینکه پای خانواده وسط کشیده شود، عروس و دامادها با یکدیگر صحبت کنند و انتظارهای خود را بیان کنند. این می تواند اولین تصمیم مشترکی باشد که شما با همسرتان می گیرید و می تواند شما را از مواجهه به بسیاری از مشکلات دور کند.

در این راه بهتر است که هر طرف مسئولیت راضی کردن خانواده خود را برعهده بگیرد و هیچ وقت تلاش نکنید تا در مقابل خانواده همسرتان قرار بگیرید.

دومین دغدغه مهمی که می توان نام برد دغدغه های اقتصادی و مالی است. این دغدغه از همان شروع زندگی تا پایان گریبان شما خواهد بود. قبل از اینکه وارد زندگی مشترک بشوید، انتظارهای مالی خودتان را با طرف مقابل در میان بگذارید و انتظارهای او را نیز بشنوید.

چنانچه توافقی در این رابطه حاصل شود می تواند بسیار موثر باشد. مهمترین سوالهایی که باید در این بخش از خودتان و همسرتان بپرسید در مورد محل زندگی، سطح زندگی، ماشین، خانه و نکات اقتصادی از این قبیل است.

سومین دغدغه مهمی که می توان به آن اشاره کرد مسائل مربوط به تفاوت ها است. هیچ دو آدمی مشابه یکدیگر نیستند و همواره دغدغه ها و اختلاف هایی وجود دارد. هرچند شما قبل از ورود به زندگی مشترک به تعدادی از این تفاوت ها پی خواهید برد اما ورود به زندگی مشترک باعث شناسایی تعداد بیشتری از این دغدغه ها خواهد شد. بهتر است که در مورد اخلاقیات و شخصیت خودتان با همسرتان بیشتر صحبت کنید.

تالاروس زندگی خوبی را برای شما عزیزان آرزو دارد.

 

 

تعداد بازدید: 6587
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.