جاری دوست است یا دشمن

ورود به زندگی مشترک به معنای ورود به روابط جدیدی است. روابط با مادرشوهر، خواهر شوهر و جاری را می توان از مهمترین دغدغه­های تازه عروس ها دانست. حساسیت­های هرکدام از این روابط متفاوت است و این حساسیت­ها تا حدود زیادی نیز به ویژگیهای اخلاقی دو طرف رابطه بستگی دارد. 

در روابط بین جاری ها اما داستان کمی متفاوت تر است. جایی که چشم و هم چشمی ها پر رنگ تر می شوند.

هنگامی که عروس جدید وارد خانواده جدیدی می­شود، روابطی که قرار شکل بگیرد شدیدا وابسته است به روابطی که قبلا در خانواده وجود داشته است. به عنوان مثال، اگر خانواده رفت و آمدی چندانی را با یکدیگر نداشته باشند، با حضور یک فرد جدید در خانواده تغییر چندانی در رفت آمدها صورت نمی گیرد و به احتمال زیاد همان وضع ادامه پیدا خواهد کرد. رابطه جاری ها نیز با یکدیگر همینگونه است.

اگر رفت آمدی نباشد قطعا شروع رابطه خوب و دوستانه سخت تر می شود. اما اگر خانواده ها دارای تعامل­های مثبت باشند میتواند در بهبود روابط جاری ها نیز موثر باشد.

فراموش نکنیم که روابط بر بکدیگر تاثیر میگذارند. به عنوان مثال چنانچه عروس یا داماد نسبت به هم رضایت نداشته باشند این نارضایتی به خانواده­ها هم سرایت می کند و بعد از مدتی از احساس خوبی نسبت به برقراری ارتباط با خانواده های هم را نخواهند داشت. روابط خوب مادرشوهر یا خواهر شوهر یا یک جاری خواه ناخواه بر روی روابط جاری ها با یکدیگر اثر می گذارد و حس نفرت را در آنها افزایش میدهد. این ارتباطها باعث افزایش حس حسادت بین عروس ها خواهد شد و می تواند رابطه آنها را برای مدت طولانی تحت تاثیر قرار دهد.

خوب باشید اما جار نزنید

هرچند شاید جاری ها در شروع زندگی نسبت به یگدیگر حس خوبی نداشته باشند اما پس از چندی ممکن است روابط بین آنها قوی شود و دوستی فوقالعاده ای بین آنها شکل بگیرد. هرچند طرف شوهر به روابط دوستانه علاقه دارند، اما سعی نکنید تا این دوستی خودتان را به رخ آنها بکشید. فریاد زدن و مطلع کردن همه از اوج دوستی تان می تواند باعث ایجاد حساسیت های ناخواسته شود و حسی منفی را در خانواده همسرتان ایجاد کند.

فکرتان را عوض کنید

فکرهایی و احساساتی که قبل از روبرو شدن با جاری خودتان را دارید را دور بریزید و بدون پیش داوری به ملاقات او بروید. شما چه بخواهید چه نخواهید باید بخشی از عمر خودتان را با خانواده همسرتان بگذرانید و در این راه بهتر است تا روابط مناسب و دوستانه ای داشته باشید و زندگی خود لذت ببرید.

طرز تفکرتان را عوض کنید و به جاری تان به عنوان یک دوست و رفیق صمیمی نگاه کنید. این ما هستیم که اسم جاری را روی این رابطه گذاشته ایم و میتوانیم هر لحظه اسمش را عوض کنیم و به دوست صمیمی تغییر دهیم. قطعا با ورود بچه به زندگی تان روابط دوستانه شما نیز به واسطه روابط بچه هایتان افزایش پیدا میکند. بنابراین، سعی کنید روابط دوستانه تان را قبل از بهبود دهید و بستر مناسبی را برای ایجاد روابط اجتماعی فرزندانان ایجاد کنید.

این نکته را هرگز فراموش نکنید که حس حسادت نمی تواند دلیل خوبی برای قطع روابط باشد. مطمئن باشید که قبل از اینکه شما به جاری تان حسودی کنید بسیاری از نزدیکان شما به شما حسودی کرده اند اما روابط شما هنوز با آنها پابرجاست. این اسم جاری است که باعث ایجاد حساسیت می شود و نقاط منفی رابطه را بزرگنمایی می کند.

تالاروس امیدوار است تا در کنار خانواده همستان و به خصوص جاری تان زندگی خوب را داشته باشید.

 

تعداد بازدید: 6855
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.