کنترل استرس و هیجان در جشن عروسی


کنترل استرس و هیجان در جشن عروسی مساله مهمی است. با دانستن چند نکته ساده می­توانید استرس خود را کنترل کنید. با تالاروس در ادامه همراه باشید.

 

دو دو تا چهار تا کنید.

ممکن است که آشنایان و دوستان شما جشن های آنچنانی را تدارک دیده باشند اما شما توانی اینگونه هزینه ها را نداشته باشید. بنابراین، سطح توقع تان را به نسبت بودجه ای که در اختیار دارید لحاظ کنید. در غیر اینصورت، در جشن عروسی احساس ناخوشایندی را خواهید داشت و با بزرگنمایی کردن نقطه ضعف ها، به خودتان استرس وارد خواهید کرد. پس پیش از آنکه در رویاهای تان یک جشن عروسی پر زرق و برق را بسازید، با همسرتان در مورد هزینه ها صادقانه صحبت کنید.

چند ساعتی را با یکدیگر صحبت کنید و بر روی چند برگه هزینه های پیشنهادی خود را بنویسید. اولویت بندی چیزی است که هرگز نباید آن را فراموش کنید. سپس اولویت های تان را با یکدیگر مقایسه کنید تا به یک جمع بندی کامل برسید.

جزئیات آنقدرها هم که شما فکر میکنید مهم نیستند.

اینکه بخواهید همه چیز را در جشن خود کنترل کنید و کوچکترین بی نظمی ای اتفاق نیافتد تقریبا ناممکن است. توجه بیش از حد به جزئیات جشن باعث سردرگمی و آشفتگی در شما خواهد شد. هر از چند گاهی از خودتان بپرسید که آیا این کار حتما لازم است یا خیر؟ با این روش برنامه ها و هزینه های اضافه را حذف کنید. این کار باعث کاهش استرس شما در هنگام برگزاری جشن خواهد شد.

مشورت بگیرید اما دخالت های بیجا را رد کنید.

مشورت گرفتن در هر امری توصیه می شود. جشن های عروسی نیز از جمله اموری است که خیلی ها خواهان مشورت دادن به شما هستند. اما اگر پیشنهادهای دریافتی با ایده آل های شما فاصله زیادی داشت، در مقابل آنها کوتاه نیایید. نکته مهم در این شرایط، نحوه رد پیشنهادها است. از نظرهای مخالف تقدیر و تشکر کنید اما یادآوری کنید که شما تصمیم دیگری را گرفته اید و بخواهید تا در سایر امور شما را راهنمایی کنند.

امیدواریم با رعایت این چند نکته، جشن عروسی بدون استرسی را داشته باشید.

 

تعداد بازدید: 7337
ارسال شده توسط:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.