ازدواج و سلامت جسمانی و روانی

اگر به فکر سلامتی خود هستید ازدواج کنید! این چیزی است که دانشمندان و محققان زیادی به آن دست یافته اند و از تاثیرات مثبت و مفید ازدواج بر روان و سلامت جسمانی هر فرد گفته اند. بسیاری از مردم ازدواج آسان و موفق را یک شانس میدانند و آن را به هندوانه ای تشبیه میکنند که تا شکسته نشود چیزی راجع به قرمز و شیرین بودن آن نمی توان گفت. 

اگر شما هم از این دسته از مردم هستید بهتر است دعا کنید که آدم خوش شانسی باشید! قطعا بزرگترین شانسی که هر فرد در زندگیش می تواند به آن برسد، شانش داشتن یک همسر و شریک زندگی مناسب است. قطعا شما در کنار فردی که دوستش دارید و در کنار او احساس امنیت میکنید، از لحاظ روانی نیز ارام و خوشحال هستید و این آرامش روان باعث افزایش انگیزه شما برای زندگی بهتر و حفظ سلامتی خود و همسرتان می شود. همین علاقه ها است که باعث ترک عادات نامناسب و مضر مانند سیکار کشیدن و روی آوردن به عادت هایی مثل ورزش کردن در زوج ها می شود.

چنانچه می خواهید سلامت جسمانی و روانی خود و همسرتان را در زندگی مشترک تا حدودی تضمین کنید بهتر است نکاتی را رعایت کنید.

اولین نکته همکاری در انجام امور روزمره است. امور روزمره منزل را تا حدودی با یکدیگر انجام دهید. همکاری در کارها باعث ایجاد فرصتی برای حرف زدن و صحبت کردن با یکدیگر می شود. این صحبت کردن بار روانی بسیار مثبتی را به زوجین انتقال می دهد. بهتر است که بخشی از روز خود را به پیاده روی ارام و صحبت کردن با یکدیگر بپردازید تا هم جنبه جسمانی و هم جنبه روانی مسئله در نظر گرفته شود. 

خورد و خوراک خود را رعایت کنید و به همدیگر در کاهش وزن و یا افزایش آن تا حد مناسب کمک کنید. تحقیقات زیادی در این مورد صورت گرفته است که نتایج جالبی به دست آمده است. مهمترین نتیجه این تحقیقات این بوده است که زمانی که زوج ها به زیر یک سقف می روند، این مسئله را به شدت رعایت میکنند و به شریک زندگی خود اجازه پرخوری را نمیدهند و به فکر حفظ سلامت او هستند. نکته ای که نشان از عشق و عاطفه در یک زندگی مشترک است. برای رسیدن به این مهم، ورزش کردن امری بسیار مهم و حیاتی است. میوه سبزیجات را نیز در منوی غذایی خود قرار دهید و سعی کنید میزان استفاده از آنها را افزایش دهید.

در زندگی مشترک همواره سعی کنید که به روز باشید و هرچیزی که توان یادگیری آن را دارید را فرابگیرید.

 

تعداد بازدید: 4151
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.