یک عقیده غلط در مورد بعد از ازدواج

نقطه نظرها و دیدهای متفاوتی نسبت به شریک زندگی مناسب وجود دارد. به عنوان مثال بعضی از آقایان معتقدند که همسر آنها باید سن کمی داشته باشد و تربیت او باید در منزل شوهر و زیر نظر خودشان باشد! هرچند کمی عجیب به نظر میرسد اما این دید همچنان در بعضی افراد وجود دارد. یا بعضی از خانم ها باور دارند که تیپ و قیافه همسرشان مهم است و اخلاق و نحوه برخورد آنها پس از زندگی مشترک تغییر خواهد کرد و میتوانند اخلاق و خصوصیات همسر خود را همانگونه که آنها دوست دارند تغییر دهند.

 

اراده و خواست انسان چیزی نیست که بتوان آن را به اسانی تغییر داد و انسان های موجوداتی با اراده هستند. هر فرد با توجه محیطی که در آن زندگی کرده و بزرگ شده است، دارای عقیده ها و خصوصیات اخلاقی و رفتاری خاص خود است. تغییر این رفتارها به سادگی امکان پذیر نیست و باید این نکته را همواره در نظر داشت که انسان ها موم نیستند که بتوان به راحتی در آنها در تغییر ایجاد کرد.

شاید بتوان تغییرات کوچکی را در آنها ایجاد کرد اما تغییرات بزرگ تقریبا غیرممکن است. اینکه شما انتظار داشته باشید که به راحتی بتوانید با عقاید و خصوصیات اخلاقی همسرتان بعد از ازدواج مخالفت کنید و در فکر تغییر آنها باشید، انتظاری بیجا است! چراکه همسر شما برای چند سال با آن عقاید بزرگ شده است و این عقیده و سلایق شخصیت او را تشکیل داده اند و تغییر آنها به سادگی امکان پذیر نخواهد بود.

هیچکس منکر این نیست که زندگی مشترک باعث می شود تا ادم گاهی خودش را با چیزایی که قبول ندارد وفق دهد. اما این وفق دادن در امور بزرگ و اساسی مثل عقیده های دینی و فرهنگی بسیار مشکل تر است.

 

باروهای غلط در ازدواج

 

صبر کنید تا یک مثالی بزنیم تا بیشتر متوجه این نکته شویم. فرض کنید که شما میخواهید به فروشگاه لباسی بروید و لباس مورد علاقه خود را خرید کنید. قطعا ازدواج شبیه به خرید یک لباس نیست اما نکته خوبی در این تشبیه وجود دارد. شما پس از گشتن بین فروشگاه ها، متوجه میشوید که هر لباس مشکل خاص خود را دارد و در پایان لباسی را پیدا می کنید که مناسب است اما رنگ مورد نظر شما نیست.

بنابراین شما از فروشنده تقاضای رنگ بندی های دیگر را می کنید. چرا شما همان لباس را نخریدید و سعی نکردید رنگ آن را تغییر دهید؟! بله، تغییر بزرگ در رفتار و اخلاقیات همسرتان بعد از ازدواج شبیه به تغییر در رنگ لباس بعد از خریدن آن است. حالا شاید این لباس یک دکمه اش افتاده باشد که میتوان آن را پس از خریدن دوخت. درست مثل تغییر اندک در عقاید و سلایق زوجین در زندگی مشترک.

بنابراین، سعی کنید در انتخاب شریک زندگی خود مسائل مهمی چون عقیده های دینی، فرهنگی و ... را در نظر داشته باشید.

 

تعداد بازدید: 1753
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.