تفاوت بین انواع مختلف عطرها

در این مقاله از تالاروس به تفاوت نام ها در دنیای خوش بو کننده ها می پردازیم. بخش زیادی از عطرها را الکل طبیعی تشکیل داده است. این مقدار گاهی به 95 درصد نیز می رسد. اسانس های روغنی نیز بخشی از عطرها هستند. مقدار اسانس های روغنی استفاده شده در در عطرها با یکدیگر متفاوت است و همین تفاوت باعث نامگذاری های مختلفی برای آنها شده است. بنابراین، بهتر است تا شما نیز با این اسامی و تفاوت های آنها آشنا شوید تا در هنگام خرید به خوبی عمل کنید.

ماندگارترین و بهترین نوع عطر و رایحه را می توان پرفیوم ها دانست و نزدیک به 22 درصد از این عطرها را اسانس های روغنی تشکیل می دهند. بعد از آن می توان به ادوپرفیوم ها اشاره کرد. این نوع از خوش بو کننده ها حداقل دارای 15 درصد اسانس روغنی هستند. چنانچه مقدار اسانس های روغنی به کار رفته در عطرها بین 8 تا 15 درصد باشد، به آن ادوتویلت می گویند.

جالب است بدانید که ادکلن ها تنها دارای 4 درصد روغن هستند. رقیق تر از ادکلن ها نیز نوعی دیگر از عطرها هستند که به آنها ادوفرش می گویند. این عطرها کمترین میزان غلظت اسانس روغنی را در بین خوش بو کننده ها دارند و مقدار آن تنها 3 درصد است. این عطرها مخصوص کسانی که به بو و رایحه های ملایم و نه تند علاقه دارند.

طبیعی است که هرمیزان مقدار اسانس های روغنی به کار رفته در عطرها بیشتر باشد، ماندگاری آن نیز بیشتر است.  بنابراین، با توجه به ماندگاری و رایحه ای که شما از عطر میخواهید، میتوانید نوع مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. مثلا برای جشن ها و مهمانی بهتر از عطرهایی استفاده شود که ماندگاری بیشتری دارند. برای این موراد، استفاده از پرفیوم ها و ادوپرفیوم ها بیشتر توصیه می شود. استفاده از این عطرها باعث می شود تا در حین مهمانی نیازی به استفاده مجدد از آنها نباشد. برای استفاده های روزمره در محل کار و انجام امور عادی روزانه نیز بهتر ای انواع دیگر عطرها استفاده کرد.

مهمترین نکته در نگهداری عطر ها این است که از تابش نور خورشید به آن جلوگیری شود. علاوه براین، بعد از هر بار استفاده از عطر مطمئن شوید که در آن به خوبی بسته شده است. چراکه درصد الکل بالای استفاده شده در عطرها باعث تبخیر راحت آن می شود. چنانچه بوی عطر شما کمتر شد یا رنک آن به تیره تمایل پیدا کرد، احتمالا آن را در محیطی گرم گذاشته اید. بنابراین، دقت لازم را در این زمینه داشته باشید. شاید حالا دلیل اینکه چرا بسیاری از تولیدکنندگان از شیشه های تیره و مات برای عطرهای خود استفاده میکنند را درک کنید.

در انتخاب عطر خود به این نکته توجه داشته باشید که بویی باشد که شما با آن راحت هستید و این بو لزوما نباید چیزی باشد که بقیه طرفدار آن هستند. برای تست عطرها نیز در فروشگاه ها، آن را بر روی پوست خودتان امتحان کنید. بلافاصله پس از اسپری کردن شروع بع بو کردن آن نکنید و حداقل 10 دقیقه صبر کنید تا عطر بوی مناسب خود را نشان دهد.

 

تعداد بازدید: 1373
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.