مهمترین عوامل مخرب در زندگی مشترک

ساختن یک زندگی زناشویی خوب و مناسب نیاز به انجام کارهای خارق العاده ندارد و در عین حال نمی توان بدون تلاش به آن رسید. شناخت عوامل مخرب زندگی مشترک و نحوه برخورد با آنها، نقش مهمی را در ساخت یک زندگی زناشویی موفق ایفا می کند. در این مقاله از تالاروس، مهمترین عواملی که می توانند در زندگی شما و همسرتان نقش منفی و مخربی را داشته باشند، معرفی شده اند.

صفحه تلویزیون می تواند قاتل زمان و عشق در زندگی مشترک باشد. جذابیت های رسانه می تواند شما را از همسرتان دور کند. به عنوان مثال، مشاهده برنامه های تلویزیونی در زمان صرف وعده های غذایی باعث عدم توجه کافی شما به طرف مقابلتان می شود. علاوه براین، وقتی که صرف دیدن برنامه های رسانه ها می شود را می توان صرف رسیدگی به دغدغه های همسرتان کنید. منظور این نیست که کلا تلویزیون را از زندگی مشترک خود حذف کنید اما باید در استفاده از آن نهایت دقت را داشته باشید.

ظاهر خود را همواره زیر نظر داشته باشید و به آن اهمیت دهید. ظاهری خسته کننده و شکسته می تواند باعث القای همان حس به همسر و محیط خانواده تان شود. نباید این ذهنیت در شما ایجاد شود که حالا که به هم رسیده اید دیکر مهم نیست که تیپ و ظاهرتان چگونه باشد. نه! اصلا این طور نیست. ظاهر آراسته و مرتب نه تنها باعث زیباتر شدن شما می شود بلکه این نکته را به همسرتان یادآوری میکند که او برایتان مهم است و دوست دارید نزد او زیبا و کامل باشید.

در مقاله پیشین تالاروس (نکات مهم در برخورد با جنس مخالف و همسر برای آقایان) هم از تاثیرات توجه و بی توجهی به همسر گفته ایم و پیامدهای آن را بیان کرده ایم. یکی از بزرگترین نکات منفی در زندگی مشترک، بی توجهی های یک طرف به طرف مقابل است. منظور ما از توجه صرفا توجه های مادی نیست بلکه توجه های معنوی به مراتب از آنها مهمتر است. همین که با لبخند و ارامش به همسرتان نگاه کنید و از کوچکترین تغییرات ظاهری و رفتاری او غافل نشوید، یعنی به او توجه کرده اید.

تلقین های و آموخته های منفی ای که از بعضی رسانه و فضای مجازی در مورد خانوده همسر خود آموخته اید را دور بریزید و با ذهنی پاک و به دور از پیش داوری به سراغ آنها بروید. در برخورد و دیدوبازدید های خانوادگی زیاده روی نکنید و سعی کنید این دیدارها نقش تحمیلی به خودشان نگیرند. نباید این حس در همسر شما به وجود بیاید که همه آخر هفته ها مجبور به دیدن خانواده شماست.

تعداد بازدید: 6903
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.