روانشناسی فردی

تاثیر روابط اجتماعی در ازدواج موفق

تاثیر روابط اجتماعی در ازدواج موفق

میخواهید ازدواج کنید؟ قبل از تصمیم به ازدواج و ورود به دنیایی جدید، نیاز است تا هم دختر و هم پسر به یک سری از سوالهای مهم پاسخ دهند. مهمترین سوال­هایی که باید طرف­های ازدواج پاسخ دهند مربوط به خودشان میشود نه کس دیگری. بنشینید و با خودتان خلوت کنید و به این سوال فکر کنید و دنبال جواب مناسب باشید : آیا واقعا آمادگی ازدواج را دارم؟
|
0 نظر
تغییر احساسات در بعد از ازدواج

تغییر احساسات در بعد از ازدواج

بارها پیش آمده که بعد از ازدواج، احساسات زوجین نسبت به یکدیگر تغییر کند. این تغییر احساسات می­تواند خود را به صورتهای گوناگونی نمایش دهد. در بعضی از موراد این تغییرها موقتی است و در بعضی از موارد دائمی. چه موقت و چه دائم، نیاز است تا زوجین این تغییرات را شناخته و راه های مقابله با آن را فرابگیرند.
|
0 نظر
انتظارهای بیجا و عواقب آن در زندگی

انتظارهای بیجا و عواقب آن در زندگی

حق طلب پدرت رو که نمی خوای؟ جمله ای که خیلی از ما به آدم های پر توقع گفته ایم و یا حتی این جمله را از خیلی ها شنیده ایم. این جور از افراد از همه چیز انتظار و توقع خدمت رسانی دارند.  
|
0 نظر
قدرت طلبی در زندگی مشترک

قدرت طلبی در زندگی مشترک

نحوه برخورد زن و شوهر در استفاده از قدرت و نفوذ خود در خانواده با یکدیگر متفاوت است. توافق بر سر یک موضوع باعث نزدیکی بیشتر زن و شوهر به یکدیگر خواهد شد و بحث و درگیری آنها را یکدیگر دور خواهد کرد. 
|
0 نظر
قول و قرارهای مهم قبل از ازدواج

قول و قرارهای مهم قبل از ازدواج

ازدواج مهمترین عهدی است که هر فرد در زندگی خود می­بندد و قول می­دهد تا در تمام خوشی ها، غم ها، سختی ها و آسانی های زندگی در کنار یار و همسر خود باشد. متاسفانه در دنیای امروزی، در اکثر موارد دختر و پسر از چیزی که در انتظار آن هاست خبر ندارند و با چشمان بسته به سمت زندگی مشترک می­روند و عشق را برای زندگی مشترک کافی می­دانند. صرف دوست داشتن یک نفر نمی­تواند برای شروع یک زندگی کافی باشد. باید تعهدهایی نیز از سمت دو طرف داده شود ...
|
0 نظر
بی انگیزگی و راه های مقابله با آن

بی انگیزگی و راه های مقابله با آن

شاید برای بسیاری از ما اتفاق افتاده باشد که پس از مدت زمان کوتاهی از شروع کار، دست از ادامه آن کشیده ایم و پس از مدتی آن را به طور کامل فراموش کرده ایم. دلیل این اتفاق، نداشتن انگیزه کافی است. در این مقاله از تالاروس، نگرش ها و رفتارهایی که باعث بروز بی انگیزگی در فرد میشود، بررسی و راه کارهای مبارزه با آنها بیان شده است. با ما همراه باشید. 
|
0 نظر
چگونه با استرس های روزمره مبارزه کنیم

چگونه با استرس های روزمره مبارزه کنیم

همه ما از تاثیرات مضر و خطرناک استرس و اضطراب بر سلامتی مان آگاه هستیم. استرس و اضطراب تاثیرات مخرب روانی و جسمانی زیادی را متوجه ما می­کند. هرچند آگاهی و علم و دانش جامعه در رابطه با استرس در حال افزایش است، اما در دنیای امروزی اضطراب های روزمره بسیاری گریبان گیر ما هستند. بنابراین باید با روش های مختلف و اصولی مقابله با استرس آشنا شد و برای رسیدن به احساس آرامش از آنها استفاده کرد. در این مقاله به نکته هایی اساسی برای مقابله با استرس ...
|
0 نظر
استرس، اضطراب و راه های درمان

استرس، اضطراب و راه های درمان

با گسترش جوامع بشری و پیشرفت تکنولوژی، اضطراب و استرس نیز در زندگی افزایش یافته است. هرچند نمی­توان فواید این پیشرفت ها را کتمان کرد، اما اضطراب­های ناشی از کار و زندگی در محیط پرتنش و شلوغ شهرها نیز افزایش چشم­گیری داشته است. بنابراین، توجه به این نکته و راه های درمان آن نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. هستند افرادی که به دنبال راهکارها و تمرین­هایی جهت کاهش استرس روزمره اند.
|
0 نظر