مهمترین دلایل طلاق

طلاق، این واژه آزاردهنده دلایلی بسیاری را برای وقوع دارد. بهتر است دختر و پسرهای جوان قبل از ورود به رابطه جدی و ازدواج، مهمترین دلایلی که باعث طلاق و جدایی زوجین از یکدیگر می شوند را بدانند و آنها را با شرایطی که الان در آن حضور دارند مقایسه کنند. 

البته این مقایسه در بیشتر مواقع درست اجرا نمی شود. چرا که از قدیم هم گفته اند که عشق چشم و گوش را می بندد. بنابراین، سعی کنید بدون رودربایستی این مقایسه را انجام دهید تا زندگی خوبی را شروع کنید.
هیچ کس کاملا شبیه دیگری نیست
همه ما انسان هستیم اما تقاوت¬های اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و ... زیادی را با یکدیگر داریم. مهمترین دلیل طلاق را می توان همین تفاوت ها دانست. بنابراین، بهتر است هر از چندگاهی به جای اینکه دنبال شباهت هایمان با طرف مقابلمان باشیم، به دنبال تفاوت هایمان بگردیم و آن ها را فراموش نکنیم. چراکه این تفاوت ها بالاخره خودشان را در زندگی مشترک نشان خواهند داد و آنجاست که باعث بروز اختلاف می شوند.
وضع مالی نامناسب
همه ما دوست داریم که در زندگی خود وضع مالی مناسب و خوبی داشته باشیم. به قول معروف، هیچکس از پول بدش نمی آید. اما زندگی هیچ وقت کاملا طبق خواسته های ما پیش نمی رود. ولخرجی ها و شروع وضعیت اقتصادی نامناسب می تواند عاملی برای طلاق باشد. بنابراین، قبل از ازدواج خوب است تا زوجین انتظارهای اقتصادی یکدیگر را با هم در میان بگذارند و تصمیم های خودشان را در شرایط اقتصادی مختلف بیان کنند تا شناخت کافی حاصل شود.
رفتارهای نامناسب و زننده
رفتارهای نامناسب هم از نظر احساسی و هم رفتارهای ازاردهنده جسمانی میتواند عامل مهمی در شروع فرایند طلاق باشند. این رفتارهای عموما با توهین همراه هستند. بنابراین، ویژگی های اخلاقی طرف مقابل خودتان را در قبل از ازدواج به خوبی برنداز کنید و زیر و بم آن را در بیاورید. در این راه می تواند از تحقیقات محلی و پرس و جو از نزدیکان طرف مقابلتان کمک بگیرید.
انواع خیانت
عامل دیگری شدیدا باعث طلاق می شود، خیانت یک طرف رابطه است. این خیانت می تواند به شیوه های مختلفی صورت گیرد. مهمترین آن برقراری ارتباط با نفر دیگری به جای همسر فعلی است. این به اصطلاح دوتا شدن شلوار، می تواند طلاق را در پی داشته باشد. شناخت کامل مقابل قبل از ازدواج می تواند در جلوگیری از این اتفاق بسیار مهم باشد.
همانطور که دیدیم، راه جلوگیری از طلاق بسیار ساده است! شناخت مناسب از یکدیگر مهمترین و بهترین راه جلوگیری از طلاق است که باید این شناخت قبل از شروع زندگی مشترک صورت بگیرد. تالاروس، زندگی خوبی را برای شما آرزو دارد.

تعداد بازدید: 6208
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.