تاثیر روابط اجتماعی در ازدواج موفق

میخواهید ازدواج کنید؟ قبل از تصمیم به ازدواج و ورود به دنیایی جدید، نیاز است تا هم دختر و هم پسر به یک سری از سوالهای مهم پاسخ دهند. مهمترین سوال­هایی که باید طرف­های ازدواج پاسخ دهند مربوط به خودشان میشود نه کس دیگری. بنشینید و با خودتان خلوت کنید و به این سوال فکر کنید و دنبال جواب مناسب باشید : آیا واقعا آمادگی ازدواج را دارم؟

 نگران نباشید. کسی در خلوت شما حضور ندارد و با خودتان رو راست باشید و بدون غرور و احساسات دروغین به سوال پاسخ دهید. اصلا شاید شما با پرسیدن این سوال از خودان به کل از ازدواج صرف نظر کردید و یا برعکس با اعتماد به نفس بیشتری برای انتخاب گزینه ازدواج پیش رفتید.

هر فرد در زندگی خود نیازهایی دارد. بعضی از این نیازها در زیر سایه تشکیل خانواده عملی خواهند شد. هیچ کس منکر این نیست. اما، نباید این برداشت وجود داشته باشد که هدف از ازدواج تنها رفتن به زیر یک سقف و شروع زندگی جدیدی است. اگر میخواهید تا ثریا دیوار زندگی تان کج نرود، نیاز است تا همان اول خشت­های کاخ ارزوهایتان را خوب بچینید. در این راه پاسخ به این سوال بسیار مهم است که آیا به بلوغ فکری و اجتماعی مناسب رسیده اید یا خیر؟ اگر هنوز به بلوغ اجتماعی نرسیده اید فکر نکنید که بعد از ازدواج حتما به آن خواهید رسید. فراموش نکنید که ازدواج قرار نیست معجزه کند.

ارتباط­های اجتماعی تان خوب است یا خیر

روابط اجتماعی در ازدواج

شما اول باید به این سوال پاسخ دهید که آیا در شرایط فعلی دارای ارتباطات اجتماعی مناسب به منظور شروع روابط جدید هستید یا خیر؟ شروع ازدواج خواه ناخواه شروع دنیایی از روابط جدید با شخصیت های جدید است. بنابراین، شما باید این قابلیت را داشته باشید که از پس شروع روابط اجتماعی جدید بربیایید و به اصطلاح دارای بلوغ اجتماعی بالایی باشید. این بلوغ باعث می شود تا احترام و منزلت شما در جامعه افزایش پیدا کند. قطعا افزایش احترام شما باعث افزایش دید های مثبت و جایگاه شما در سایر جنبه ها نیز خواهد شد.

پیامدهای روابط اجتماعی ضعیف و قوی

پیامدهای روابط اجتماعی

همه ما در زندگی روزمره مان به شخصیت­هایی برخورد کرده ایم که نمیتوانند به راحتی با سایرین ارتباط برقرار کنند. این افراد بسیار کم صحبت هستند و تا زمانی که مجبور نشوند حرف نمی زنند. این جور افراد عموما نمی توانند خواسته های خود را کرسی بنشانند و به اصطلاح حق خودشان را بگیرند. اگر چنین شخصیتی دارید ازدواج هنوز برای شما زود است و باید روی روابط اجتماعی تان بیشتر کار کنید.

برعکس، چنانچه شخصی دارای روابط اجتماعی نسبتا قوی ای باشد می تواند حرف خود را به کرسی بنشاند و از حق خود در شرایط مختلف دفاع کند. از سوی دیگر بالا بودن روابط اجتماعی باعث می شود تا فرد در برابر مشکلات زندگی مشترک قوی تر ظاهر شود و اعتماد به نفس کافی را برای مقابله با آنها داشته باشد. مشخصه خوبی که در این افراد وجود دارد قدرت تصمیم گیری بالا است. تصمیم گیری مناسب در مورد مسائل مختلف می تواند زندگی را بسیار ساده تر از آنچه که هست کند.

بنابراین، چنانچه فکر میکنید از روابط اجتماعی مناسب بهره مند هستید، کار شما برای ازدواج بسیار ساده تر است. روزگار خوبی را داشته باشید.

تعداد بازدید: 6138
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.