انتظارهای بیجا و عواقب آن در زندگی

حق طلب پدرت رو که نمی خوای؟ جمله ای که خیلی از ما به آدم های پر توقع گفته ایم و یا حتی این جمله را از خیلی ها شنیده ایم. این جور از افراد از همه چیز انتظار و توقع خدمت رسانی دارند.

 

این دسته از آدم ها انتظار دارند تمام کسانی که در دید آنها هستند آمده سرویس دهی باشند. نه تنها موجودات زنده، بعضا دیده شده است که این افراد از اشیا هم انتظار همکاری دارند.

معمولا این افراد را می توان در همان دیدارهای اول به خوبی شناخت و مسیر زندگی را از آنها جدا کرد. شما هم چنین افرادی رو در زندگی خودتان دارید؟ آیا همسر شما پر توقع است؟ بهتر است تا با ویژگی های اخلاقی این دسته از افراد بیشتر آشنا شوید.

انتظارهای بیجا

انتظار همکاری از دوستان و آشنایان و بخصوص همسر به خودی خود انتظار بیجایی نیست. اما زمانی که این همکاری کاملا یک طرفه باشد نمیشود آن را بجا دانست.

مثلا در یک رابطه منطقی و مناسب، از هر دو طرف رابطه انتظار می رود تا به یکدیگر محبت کنند و محبت های یک طرفه به مرور باعث از بین رفتن رابطه می شود.

خودشیفته های پرتوقع

انتظارهای بی مورد نزدیکی بسیاری به ویژگی خودشیفتگی افراد دارد. خودشیفتگی این افراد را میتوان جزو اختلالات شخصیتی آنها دانست. یکی از دلایل بروز خودشیفتگی در افراد تربیت نادرست آنها توسط خانواده است. تربیتی که این نکته را به آنها القا کرده است که همه برای خدمت رسانی به آنها آماده هستند و نیاز نیست تا خودشان حرکتی انجام دهند.

عواقب انتظارهای بیجا

اگر قرار باشد فقط پذیرای خدمت های دوستان و همسر خود باشید و هیچ تلاشی برای خدمت رسانی به آنها نکنید، به مرور دوستان و یا حتی همسر خود را نیز از دست خواهید داد. چرا که هیچ آدمی دوست ندارد که فقط خدمت گذار باشد. همچنین، امکان بروز نارحتی های بلند مدت در این دسته از افراد بیشتر است. چراکه امکان اینکه این افراد با مخالفت طرف دیگر رابطه مواجه شوند بسیار زیاد است. این مخالفت ها به مرور باعث بروز نارحتی های شدید در افراد خودشیفته و پرتوقع می شود.

امیدواریم این مطلب از تالاروس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

تعداد بازدید: 6357
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.