ازدواج قرار نیست معجزه کند

حتما شما هم این جملات را از اطرفیان خود بارها شنیده اید که تمام مشکلات و بدخلقی­های فرزند خود و یا شما را به مجرد بودن نسبت می­دهند.مثلا فلان چیزش با ازدواج درست می شود نگران نباشید برایش زن بگیرید. شوهرش بدهید!

باور این دسته از افراد این است که ازدواج معجزه می­کند و تمام مشکلات اخلاقی و رفتاری و کج خلقی ها با شروع زندگی مشترک رفع می­شوند. دیده شده است که جوانانی که با این رویکرد وارد زندگی مشترک شده اند به مشکل برخوده اند.

باور کنید ازدواج ژلوفن نیست

بیایید رو راست باشیم. قرار نیست با ازدواج رفتارهای شما به شدت تغییر کند و به اصطلاح از این رو به آن رو بشوید. چنانچه تصور شما این باشد که قرار است کاملا شخصیت شما بعد از ازدواج بهبود پیدا کند و تمام بد اخلاقی های شما به پایان برسد احتمال اینکه دچار اختلالات شخصیتی شوید بسیار زیاد است. ازدواج ژلوفن نیست که بخواهد مسکن قوی ای برای اعصاب و روحیات شما باشد.

اختلالات شخصیتی

اختلال شخصیت ناشی از این سوءبرداشت علاوه بر بروز مشکلات فردی باعث ایجاد مشکلات اجتماعی و شغلی نیز می شود. این اختلال شخصیت می­تواند به صورت گرایش به مواد مخدر و یا درگیری با دوستان و همکاران نمود پیدا کند.

بنابراین، بهتر است از قبل ازدواج اول خودتان و سپس طرف مقابلتان را خوب بشناسید و در مورد اخلاقیات هم اطلاع کافی داشته باشید. این نکته را هم حتما به یاد داشته باشید که با ازدواج شما قرار نیست اخلاق شما و یا طرف مقابلتان به شدت تغییر کند.

قرار نیست با شروع زندگی مشترک تمام دردهای شما به پایان برسد. حتی با شروع عاشقی و زندگی زناشویی مشکلات جدیدی گریبان گیر شما خواهد.

مراقب چشمتان باشید

به قول پیرتر ها: عشق چشمش را کور کرده است. این جمله نکته بسیار خوبی است. اختلال شخصیت بعضی موقع­ها از طرف عاشق و معشوق به عنوان نکته مثبت تلقی می شود!

حتی دیده شده است که ازین اختلال شخصیت به عنوان اخلاق جذاب طرف مقابل یاد کرده اند. بنابراین، حواستان باشد تا عشق چشمتان را کور نکرده باشد و به این نکات حتما دقت داشته باشید.

مشورت کنید

مشورت کردن با بزرگترها، کاری که امروز خیلی کمتر انجام می شود، بسیار مفید است. سعی کنید با کسی که در زندگی به اصطلاح چهار پیراهن از شما بیشتر پاره کرده است مشورت کنید.

البته چنین کسی احتمالا قادر به تشخیص اختلالات شخصیتی طرف مقابل شما نخواهد بود و بهترین گزینه در این مسیر مراجعه به روانشناس است.

امیدواریم این مقاله از تالاروس برای شما مفید بوده باشد.

 

تعداد بازدید: 5171
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.