حفظ روابط دوستانه در بعد از ازدواج

نگرانی در مورد روابط دوستانه در بعد از ازدواج یکی از دغدغه های مهم زوج های جوان است. خیلی از عروس و دامادها این انتظار را دارند که بعد از ازدواج و بچه دار شدن ممکن است روابط دوستانه شان به شدت کاهش پیدا کند.

 

نکته مهمی که باید آن را در نظر گرفت این است که روابط بعد از ازدواج نابود نمی شوند و در واقع تغییر می کنند. این تغییر کاملا طبیعی است و عروس و دامادها بعد از ازدواج وقت آزاد کمتری دارند و اولویت های زندگی آنها تغییر کرده است. بنابراین، روابط دوستانه نیز دستخوش تغییراتی می شود.

بعضی از زوج­های جوان انتظار دارند که همسرشان بعد از ازدواج تمام روابط دوستانه خود را قطع کند و تنها به آنها بپردازد. در صورتیکه این کار درستی نیست و به نوعی محدود کردن تلقی می شود. از دست دادن دوستان می­تواند صدمه بزرگی را به یک فرد وارد کند و فراموش کردن آنها بعد از ازدواج اصلا منطقی نیست. نکته های زیر می تواند در برقراری ارتباط با دوستان در بعد از ازدواج بسیار مفید باشد.

برنامه ریزی انرژی و وقت

برای اینکه یک رابطه دوستانه را حفظ کنید نیاز است تا انرژی و وقت خود را برنامه ریزی کنید. اینکه چقدر وقت برای خانواده و همسر خود وقت می گذارید و چقدر برای دوستان خود نکته مهمی است که نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارد. در دوستی هایی که یک سمت دوستی مجرد است، مشکلات بیشتر نمود پیدا میکند. چراکه او از وضعیت شما و زمان­های آزاد شما چیزی نمیداند و انتظار دارد که مانند قبل برای او وقت بگذارید. برای اینکه بتوانید دوستانتان را حفظ کنید باید شرایط را همسر خود در میان بگذارید و هیچ رابطه دوستانه ای را بدون اطلاع همسر خود ادامه ندهید. همچنین میتوانید بعضی از دیدارهای حضوری را به صورت تلفنی نیز انجام دهید و وقت خود را صرف خانواده کنید.

اطلاع رسانی قبل از دیدار و دوستی

چنانچه همسر شما تنها برای یک بار متوجه این موضوع شود که شما بدون هماهنگی با او به دوستان خود پرداخته اید باعث می شود تا اطمینان او از دست برود و شما بدون آنکه آشی خوده باشید دهنتان سوخته است. بنابراین هیچگاه سعی نکنید که روابط تان با دوستانتان را از همسر خود مخفی کنید. این یک نکته دو طرفه است و باید هر دو طرف در مورد دوستان خود با طرف مقابل گفتگو داشته باشند و طرف مقابل را نسبت به دوستان خود آگاه کنند. البته باید این موضوع را همیشه به همسر خود یادآور شوید که او اولویت اول زندگی شماست.

در مقاله های بعدی تالاروس نسبت به این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

تعداد بازدید: 6299
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.