آداب مهم غذا خوردن در رستوران

در سال­های اخیر تعداد رستوران­ها و کافه­هایی که در حال خدمت رسانی هستند به شدت افزایش یافته است. حضور این تعداد رستوران باعث شده است تا تعداد زیادی از مردم برای صرف وعده­های غذایی خود همراه با دوستان و آشنایان به رستوران­ها مراجعه کنند. چه فضای رسمی باشد و چه فضای صمیمی باید آداب و نکته­هایی را در رستوران رعایت کنیم

 یادگیری این نکات نیازمند زمان زیادی است و در یکی دوروز نمی­توان آنها را فرا گرفت. ما در تالاروس چند نکته مهم را برای شما گردآوری کرده ایم.

وسایل با فوت تمیز نمی­شوند

اگر در رستوران چنگال یا قاشق یا هرچیز دیگری به زمین افتاد، سعی نکنید آن را با دستمال یا فوت کردن تمیز کنید! در این مواقع بهترین کار این است تا از گارسن بخواهید تا آن وسیله را برای شما تعویض کند. همچنین در صورتیکه همان اول با قاشق­های لک دار مواجه شدید از گارسن بخواهید تا قاشقی دیگر برای شما بیاورد.

نکته مهم دیگر این است که نباید صدای قاشق و چنگال شما ازاردهنده باشد و سعی کنید تا صدایی از برخورد قاشق به دهانتان بیرون نیاید.

کلاس گذاشتن هم حدی دارد

چنانچه قصد دارید بخشی از غذای خود را با کارد تکه کنید، کارد را در دست راست و چنگال را در دست چپ بگیرید. غذا را با چنگال نگه دارید و سپس با کارد آن را ببرید. سپس چنگال را با دست راستتان بگیرید و غذا را میل کنید. اگر جمع شما رسمی است سعی کنید تا غذایی را سفارش دهید که نیاز به کارد و چنگال و قاشق دارد و از خوردن غذاهایی که نیاز مستقیم به دست دارند خودداری کنید. اگر جمع شما خودمانی است سعی نکنید تا کلاس بیش از حد بگذارید و می توانید غذاها را با دست نوش جان کنید.

رستوران عید دیدنی نیست

هنگامی که یک دوست صمیمی خود را در رستوران میبینید نیازی نیست تا همه سالن متوجه آن شوند. به یک احوالپرسی کوتاه بسنده کنین و به میز خودتان برگردید. نکته دیگر اینکه نباید پس از اتمام غذایتان، زمان زیادی را برای گفتگو با یکدیگر بر سر میز بگذارید.

دستمال سفره را در نظر بگیرید

دستمال سفره یکی از بخش­هایی است که باید توجه زیادی به آن بشود. دستمال باید از همان ابتدا روی زانوهای شما باشد تا انتهای صرف غذا. این دستمال برای تمیز کردن دور دهان است و هیچگاه سعی نکنید که این دستمال را برای پاک کردن پیشانی و دست­های خود استفاده کنید.

امیدواریم نکته­هایی که در این مقاله فراهم اوردیم برای شما مفید باشد.

 

تعداد بازدید: 5173
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.