نکاتی مهم در مورد عطرها

در مقاله پیشین تالاروس، تفاوت های اصلی بین انواع عطرها را بیان کردیم. در این مطلب، نکات جذابی در مورد ادکلن ها آماده کرده ایم تا با در نظر گرفتن آنها بتوانید ادکلن مناسبی را برای خود یا دوست و همسرتان خریداری کنید.

 

اگر شما هم به عطر و ادکلن فروشی ها سری زده باشید از تفاوت های زیاد قیمتی انواع عطرها خبر دارید. قطعا یک عطر ارزان قیمت با یک عطر گران قیمت و معروف تفاوت های زیادی از لحاظ ماندگاری و رایحه دارد. بسیاری از عطرهای ارزان و نامرغوب فقط در لحظات ابتدایی استفاده از آنها خوش بو هستند و پس از مدتی نه تنها دیگر خوشبو نیستند، بلکه تغییر رایحه میدهند و بدبو می شوند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر از این نوع عطرها استفاده میکنید، استفاده خود را قطع کنید یا حداقل مقدار آن را کمتر کنید. بهترین کار در این مواقع، استفاده از این عطرها بر روی مچ دست ها است. هرچند این کار نیز از لحاظ بهداشتی خیلی مورد تایید نیست. اما چنانچه این عطرها به لباس های شما نفوذ کنند، خلاص شدن از بوی آنها کار اسانی نیست.

در حالت کلی نیز عطرها را بر روی لباس ها اسپری نمیکنند. دلیل آن استفاده از اسانس های روغنی در عطرها است. استفاده آنها بر روی لباس ها باعث بروز لکه های تیره بر روی آنها خواهد شد. اما اگر اصرار به استفاده از آنها بر روی لباس خود داری، سعی کنید از لباس های تیره استفاده کنید یا عطرها را به بخشی از لباس که در دید قرار ندارد اسپری گنید.

برای انتخاب عطر مناسب بهتر است تا با رایحه های اصلی به کار رفته در عطرها آشنا باشید. اصلی ترین رایحه های به کار رفته در عطرها شامل رایحه های میوه، انواع گل، چوب صندل و ... هستند. این رایحه های هستند که سرد و گرم بودن عطر شما را مشخص میکنند. نکته مهمی که در عطرها وجود دارد میزان الکل بسیار زیاد آنها است و نکته جالبتر اینکه علی رغم استفاده از الکل زیاد، شدت تبخیر عطرها خیلی زیاد نیست! شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید حیوان ها نیز در تولید عطرهای معروف به شما کمک می کنند. تولیدکنندگان عطرهای معروف و برند در بیشتر مواقع از مشک و عنبر حیوانات مختلف در عطرهای خود استفاده میکنند تا میزان ماندگاری عطر را افزایش دهند. این همان دلیلی است که باعث می شود عطرهای گران قیمت تر دیر تر از روی لباس و بدن شما تبخیر شوند و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

خیلی از ماها به آداب و نحوه استفاده کردن از عطر و ادکلن های آشنا نیستیم. اینکه فقط آن را بر روی بدن و لباس خود اسپری کنیم اشتباه است. چنانچه برای شما ماندگاری عطرتان مهم است که قطعا همینطور است، آن را بر روی بخش هایی از بدن که دارای نبض و ضربان هستند اسپری کنید. مهمترین نکته در این بخش، فاصله است. اسپری کردن نباید از فاصله خیلی نزدیک انجام شود چراکه این کار باعث جمع شدن عطر در یک نقطه خواهد شد و این امر باعث تغییر در بوی آن خواهد شد. بهترین نقاط بدن برای اسپری کردن عطرها، مچ دست ها و کردن هستند. قبل از اینکه برای بار اول از یک عطر استفاده کنید، مقدار کمی از آن را بر روی بدن خود اسپری کنید تا چنانچه اگر به آن حساسیت دارید مشخص شود. بیشتر مردم پس از اسپری کردن عطر بر روی مچ دست، مچ دست های خود را به هم می مالند، فراموش نکنید که این کار اشتباه است و باعث می شود تا بوی اصلی عطر شما تغییر کند.

 

تعداد بازدید: 6359
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.