نکاتی مهم برای شروع یک زندگی شاد

در یک ازدواج موفق، هر یک از زوجین برای موفقیت خود و همسرش نهایت تلاش را دارد و از همه چیز مهمتر اینکه که طرف مقابل را دوست دارد و  رشد و موفقیت خود را در رشد و موفقیت همسر خود می بیند. نام ازدواج تقریبا همواره شادی و خوشحالی را برای ما یادآوری می کند. 

چراکه جشن و مراسم های شاد به یاد ما می اید. هرچند زندگی مشترک همواره با جشن و خوشحالی شروع میشود، اما قرار نیست که تا پایان زندگی این خوشحالی همیشه ادامه داشته باشد و این نحوه زندگی مشترک طرفین است که شادی یا غم ادامه زندگی انها را تعیین می کند.

زمانی میتوان یک ازدواج را موفق دانست که انتخاب ها، رفتارها، عکس العمل ها و ... از همان ابتدای کار مناسب باشند. بنابراین، جلسه های قبل از ازدواج و خواستکاری را جدی بگیرید و در این جلسه ها سعی کنید مهمترین بحث ها وسوالهای خود را با طرف مقابلتان در میان بگذارید. اشنا شدن با خصوصیات اخلاقی، فرهنگی و  عقاید دینی و سایر باورهای و رفتاری اجتماعی در این جلسه ها امکان پذیر است و این اشنایی ها میتواند در زندگی مشترک بسیار کمک کننده باشند. در این جلسه ها می توان به نحوه برخورد اعضای خانواده با یکدیگر دقت کرد و نکاتی زیادی را از انها فهمید.

اینکه فکر کنید شریک زندگی شما در زندگی آینده تغییر رفتار خواهد و بهتر خواهد شد اشتباه است. البته انسان های شخصیت های یکنواخت و کاملا ثابتی ندارند اما تغییرات بزرگ نیز به ان صورت امکان پذیر نیست. اشنایی های ناقص و کم می تواند بسیار خطرناک باشد، چراکه در این اشنایی شما فکر میکنید که تمام انچه باید از طرف مقابلتان بدانید را میدانید! این نگاه باعث می شود که این پیام به شما القا شود که شما بهترین گزینه برای ازدواج را پیدا کرده اید. اما در واقعیت اینگونه نیست. بنابراین، سعی کنید قبل از شروع زندگی مشترک و تصمیم بر ازدواج، در مورد تمام عقاید و باورهای خود با طرف مقابلتان بحث و گفتگو کنید چراکه اشنایی های ناقص باعث بروز جالش های جدی و جدیدی در زندگی مشترک شما خواهند شد.

در جلسه های پیش از ازدواج سعی کنید تا انتظارات منطقی و عقلانی خود را بیان کنید. البته که نگاه هر فرد به زندگی و به دنبال آن انتظارات او  در طول زندگی تغییر خواهد کرد اما این تغییرات خیلی گسترده نخواهد بود و بحث پیرامون این انتظارات پیش از ازدواج می تواند بسیار مهم و مفید باشد. نکته مهم دیکری نیز که باید پیش از ازدواج آن را از طرف مقابلتان بپرسید، بحث هایی مثل اعتیاد به سیکار، قلیان و ... است. چنانچه آگاه به اعتیاد به همسر خود باشید و پا به زندگی مشترک با او بگذارید، باید با عواقب آن نیز کنار بیایید.

 

تعداد بازدید: 5312
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.