چگونه چیدمان مناسبی داشته باشیم

برای رسیدن به یک چیدمان منزل مناسب باید اصول و نکاتی را همواره رعایت کرد. در این مقاله از تالاروس، مهمترین نکات در چیدمان منزل بیان شده اند. رعایت و استفاده از این نکات باعث رسیدن به یک چیدمان منزل زیبا و مناسب می شود.

 

مهمترین بخش در هر طراحی و چیدمانی، بودجه و هزینه ای است که قادر به پرداخت آن هستید. تعیین بودجه مناسب باعث میشود تا برنامه ریزی های مناسبی را با توجه به بودجه خود انجام دهید. چنانچه دیدی از مقدار بودجه و هزینه های طراحی و دکوراسیون منزل خود نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که در وسط کار و پس از گذشت چند روز، کار را نیمه کاره رها کنید. در این حالت معلوم نیست که چه زمانی به چیدمان مورد نظر خود برسید. بنابراین، قیمت و هزینه های اصلی را یادداشت کنید و دید خوبی نسبت به آنها کسب کنید. مهمترین این هزینه های در چیدمان منزل شامل انواع رنک و کاغذ دیواری ها و مبل های منزل می باشند. بنابراین، نیاز است تا با توجه به مقدار بودجه ای که دارید این موارد را خریداری یا تعمیر کنید.

فضای خانه و محیط زندگی خود را باید همواره در نظر داشته باشید. مخصوصا در هنگام خرید مبلمان، مهمترین نکته فضای خانه است.  کم نبوده اند کسانی که پس از خرید مبلمان برای منزل خود، متوجه شده اند که فضای کافی برای قراردادن مبلمان وجود ندارد و با قرار دادن آنها محیط قابل استفاده از خانه بسیار کوچکتر خواهد شد. بنابراین، فضا خانه را برای دکوراسیون و چیدمان خود در نظر بگیرید تا با مشکل جا دست و پنجه نرم نکنید. چراکه در صورت کم بودن فضا، مسیر رفت و آمد بسیار ازاردهنده خواهد بود. این موارد خود را در زمان مهمانی ها بیشتر نشان میدهند.

در طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل، مرکز توجه بسیار اهمیت دارد. یه بخش از منزل شما باید مرکز توجه چیدمان شما باشد. این بخش میتواند یک میز، یک پنجره و یا حتی شومینه باشد. طرح ها و چیدمان های خاص خود را در اطراف این مرکز توجه پیاده سازی کنید. هماهنگی و ارتباط بین اجزای چیدمان را جدی بکیرید. هماهنگی ها می تواند از نقطه نظر سنتی و مدرن باشد یا رنگ بندی ها و یا هر چیز دیگر. بنابراین، سعی کنید پیوند میان دکوراسیون شما حفظ شود.

رنگ بندی را طراحی های خود جدی بگیرید و از به کار بردن رنگ های نامناسب خودداری کنید. سعی کنید از یک رنگ ثابت و یا رنک های مشتق شده از یک رنگ خاص استفاده نکنید و رنگ بندی های مختلف و هماهنگی را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید. همچنین اندازه و سایز بین اجزای چیدمان را در نظر داشته باشید. استفاده از وسایل های خیلی بزرگ در کنار وسایل های خیلی کوچک نمیتواند خیلی جذاب باشد و هماهنگی سایز و اندازه دکوراسیون را به هم میریزد. چنانچه ایده خاصی برای طراحی و دکوراسیون منزل خود ندارید، بهتر است از مدل های اماده در سایت ها استفاده کنید و از آنها الگوبرداری کنید.

 

تعداد بازدید: 5541
ارسال شده توسط: علی قنبری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما نزد سایت محفوظ است و منتشر نخواهد شد.